Bilimsel Çalışmalar

Klinik çalışmalar

ELLANSÉ™dermal dolgu serisinin güvenlik ve etkinliği, nazolabial kıvrımların düzeltilmesi için iki yıllık klinik çalışmada araştırılmıştır. Araştırma Hautok kliniğinde (Münih, Almanya) Dr. Marion Moers-Carpi tarafından yürütülmüştür.

İki yıllık klinik araştırma verileri ELLANSÉ™ PCL serisinin eşsiz etki ve güvenlik profilini doğrulamış ve bilimsel yayınlarda sunulmuştur. Tüm veri ve istatistiksel analizler Clinical Research Organization (CRO) Alquest Inc., Minneapolis, ABD tarafından yapılmıştır.


Kırışıklık derecesi değerlendirme ölçeği (WSRS) kullanılarak uzun süre kalıcı performans

WSRS skorlarının sonuçları, (tekrarlamalı bir değişim analizi (R-ANOVA) kullanan) temel modele kıyasla 3 ile 24 ay süreyle istatistiksel olarak kanıtlanmış uzun süre kalıcı iyileştirme etkisini ortaya koymuştur. Bu, ELLANSÉ™ PCL (12 ay ELLANSÉ™ PCL- S, 24 ay ELLANSÉ™ PCL-M)'nin "Uzun Süre Kalıcı Etkisi"nin eşsiz özelliğini ortaya koymaktadır.


Kırışıklık derecesi değerlendirme ölçeği (WSRS) kullanılarak klinik açıdan önem performansı

24 aylık sürede, önemli WSRS iyileştirmeleri, klinik ELLANSÉ™ performansı ile eşsiz ayarlanabilir özelliği (12 ay ELLANSÉ™PCL-S, 24 ay ELLANSÉ™PCL-M) de ortaya koymuştur.


Global Estetik Gelişme Ölçüleri (GAIS) kullanılarak Uzun Süre Kalıcı Performans

"Uzun Süre Kalıcı Etki", (genel tahmin denklemi (GEE) modeli kullanılarak), 3 ile 24 ay arasındaki (12 ay ELLANSÉ™PCL-S, 24 ay ELLANSÉ™PCL-M) her noktadaki iyileşme oranını gösteren GAIS ile araştırma yapılarak hastalarda istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.


Global Estetik Gelişme Ölçüleri (GAIS) kullanılarak Uzun Süreli Gelişme Kalitesi

ELLANSÉ™PCL'nin eşsizliği, "iyileşme kalitesinin" sürdüğünü gösteren iyileşme dağılım analizi ile ortaya konmuştur.


Araştırmacı Değerlendirmeli GAIS

Dolgu Araştırmacı Değerlendirme GAIS


Hasta Memnuniyeti Dereceleri

Hasta memnuniyeti, ELLANSÉ™PCL-S 12 ay ve ELLANSÉ™PCL-M 24 ayda %95 üzerine çıkan çok yüksek dereceleri vermektedir. Daha uzun süre kalıcı etki ve seçilebilir kalıcılık süresi ürünlerin etki süresiyle uyumludur.

pdfAraştırmanın tam PDF versiyonunu indirmek için buraya tıklayın.

 

danisma-hatt
            ico fb                ico twitter                ico ins
1000 sola karakterler