Ellansé® Akıllı Dolgu

evren gokesmeGünümüzde dolgu uygulamaları kozmetik dermatoloji alanında önemli bir yere sahiptir. Tüm dünyada yapılan uygulama sayısı her geçen yıl artmaktadır. Biz dermatologlar sıklıkla yaptığımız bütün uygulamalarda olduğu gibi dolgu uygulamalarında da mükemmelin peşinden koşuyoruz.

Dolgu uygulaması sonrası hasta memnuniyet oranları oldukça yüksektir ancak hastaların çoğunluğundan şöyle bir geri dönüş alırız; “İşlem ömrünün daha uzun olması”. 2 yıl öncesine kadar hastalarımızın bu beklentisine iyi yanıt veremiyorduk. Çünkü vücut tarafından eritilmeyen, yani kalıcı dolgular yüksek doku reaksiyonu oranları ve yıllar sonra dahi ortaya çıkartabildikleri komplikasyonlar sebebi ile mantıklı seçimler değildi. Artık kalıcı dolguları kullanımı günümüzde neredeyse kalmamıştır. Vücut tarafından eritilebilen dolguların ömrü ise en fazla 12-14 ay sürmekteydi.

2010 yılında dünya piyasasına sunulan ve 2014 yılından beri ülkemizde kullanım imkanı bulduğumuz Ellanse-Akıllı dolgu, dolgu uygulamalarında “Güvenli” , “Etkili” ve “Uzun süreli” sonuç beklentimizi karşılama yönünden biz hekimlerin elini güçlendiren bir seçenektir.

Yukarıda bahsettiğim özellikler hem tarafsız klinik çalışmalar, hem de ülkemizde 2 yıla yaklaşan ürün tecrübesi sonucu varılan kanıdır.


Ellanse’yi Akıllı Dolgu yapan özellikleri

Zamanla cildimiz kollajen, elastik lif ve diğer temel yapıtaşları açısından zayıflar. Cilt altı yağ dokusu azalır ve yer çekiminin etkisi ile aşağıya doğru yer değiştirir. Bu değişimlerin sonucunda kırışıklıklar, hacim kayıpları, elastikiyet kayıpları ve sarkma meydana gelir.

Ürün içeriğinde bulunan PCL mikrokürecikleri dokuda kollajen üretimine sebep olur ve hasta kendi kollajeni ile hacimleniyor. Bu sayeside zamanın oluşturduğu kayıplar doğal bir şekilde yani hastanın kendi bağ dokusu ile yerine koyabilme imkanı buluyoruz.

Ürünün bir diğer avantajı diğer dolgu tiplerinde rastladığımız kalıcılık arttıkça dolgunun kıvamında sertleşmeye bağlı zor enjeksiyon veya topaklanma gibi problemlerin görülmüyor olmasıdır. 1 yıllık form ile 4 yıllık olan aynı uygulama kolaylığı ve aynı akışkanlığa sahiptir. İşlem sonrası dolgu topaklanması söz konusu değildir.


Hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Şakaklar
  • Burun kenarı (nazolabial çizgiler) ve ağız kenarı (marionette) çizgileri
  • Elmacık kemiği şekilledirme
  • Çene hacimlendirme ve çene konturunun düzeltilmesi
  • El gençleştirme
  • Yanak hacimlendirme
  • Yüz ovalinin sağlanması

Sonuç olarak Ellanse-Akıllı dolgu, her işlemde mükemmeli kovalayan biz hekimleri Dolgu uygulamalarında amacımıza yaklaştıran bir seçenek olduğunu düşünüyorum.


Uzm. Dr. Evren Gökeşme
Dermatoloji Uzmanı
www.drevrengokesme.com
instagram.com/dr_evrengokesme

danisma-hatt
            ico fb                ico twitter                ico ins
1000 sola karakterler