Dolgu Uygulamaları

Abdullah_Ünal.jpgYüze dolgu uygulaması:
Deri içine ve deri altına enjekte edilerek yapılan dolgu maddeleri; ciltteki çukurları yok etmek, yüzdeki ince ve derin kırışıkları gidermek, yanaklara dolgunluk vermek, ince dudaklara hacim kazandırmak ve yara izlerini tedavi etmek amacıyla uygulanan maddelerdir. Cildin estetik görünüşümüzdeki etkisi büyüktür. insanlarda sosyokültürel gelişmelere bağlı olarak daha genç ve güzel görünme ihtiyacı artmaktadır. Tıpkı vücudumuz ve organlarımızın yaşlanması gibi deride yaşlanmakta ve bu yaşlanma sürecinde değişimler göstermektedir. Cildimiz yaşlandıkça kollajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarında azalma meydana gelir. Dolgu maddelerinden en çok tercih edileni hyalüronik asittir. Hyalüronik asit insan vücudunda zaten bulunan bir madde olduğundan vücut tarafından kolaylıkla kabul edilir. Cilt sağlığı için önemli bir madde olan hyalüronik asit kırışıklığı, ciltteki çöküklüğü ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda cildi besler. Doğru amaçlarla yapılan estetik girişimler bireylerin psikolojilerini, özgüvenini, iş ve sosyal hayattaki etkileşim ve başarısını olumlu yönde etkilemektedir.

Hyalüronik (3D Dolgu) asitli deri dolgularının sıklıkla uygulandığı alanlar:
Burun ve ağız kenarı, kaş arası gibi kalın çizgilenmelerin yanında kaz ayakları, dudak üstü ve yanaktaki gibi ince çizgilenmeler için de kullanılır. Botulinum toksin ile kombine edilerek yapılan uygulamalar ile daha iyi düzelmeler elde ediyoruz. Deriye nem vermek için çapraz bağlı olamayan hyalüronik asitler ile uygulamalar yapıyoruz.
Dudak hacmini korumak ve dudağı şekillendirmek:
Dudaklar yaş ile hacmini ve şeklini kaybeder. Bu hacim kayıplarının düzeltilmesi yanında dudaklarda var olabilen asimetri, ince dudaklar hyalüronik asitli dolgular ile düzeltilebiliyor.
Yanak dolgunlaştırma:
Yaş ile beraber yüzdeki yağ ve kemik yapılarda oluşan değişimleri dolgu uygulamaları ile düzeltmek mümkündür.
Göz altı dolgusu:
Göz altında oluşan çöküklük ve morluk bireyi olduğundan daha yorgun ve yaşlanmış gösterir. Göz altı dolgusu ile daha dinlenmiş daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Burun Dolgusu (Burunda Ameliyatsız Estetik)
Hayalinizdeki buruna ameliyat olmadan kavuşabilirsiniz. Uzun yıllardır yüz gençleştirme ve ameliyatsız yüz estetiğinde kullanılan hyalüronik asit dolguları burunda da güvenli bir şekilde uygulanır.
Burun Dolgusu hangi amaçlarla yapılır?
• Burun sırtını düzleştirmek
• Burundaki eğrilikleri gidermek
• Burun ucunu kaldırmak
• Burundaki asimetrileri düzeltmek

Yüze dolgu uygulaması nasıl yapılır:
Yüze dolgu uygulamasından önce anestetik krem sürülür. İnce iğne uçlu bir enjektör yardımı ile hyalüronik asit maddesi istenilen bölgeye enjekte edilir. Uygulama süresi yaklaşık 15-20 dakika olup; dolgu maddesi hemen etkisini göstermektedir.
Yüz dolgusundan sonra nelere dikkat etmeliyim?
Aşırı sıcak (hamam sauna solaryum güneşlenmek) ve soğuktan tedavi sonrası birkaç gün kaçınmak gerekir.
Yüze dolgu uygulamasının yan etkileri nelerdir?
Yüze dolgu uygulamasının yan etkileri oldukça azdır. Geçici olarak oluşabilecek şişlik morluk hassasiyet hızla geçmektedir.
Kullandığımız Diğer Dolgu Ürünleri
• Policaprolakton (PCL – Akıllı Dolgu): PCL tıpta çok uzun yıllardır kullanılan geç eriyen cerrahi dikiş iplerinin ham maddesidir. PCL asıl etkisini yeni kollajen uyarımı ile göstermektedir. Özellikle yüz şekillendirmede ve derin kırışıklıkları uzun süreli düzeltmede tercih edilen bir dolgu maddesidir. 1 yıldan 4 yıla kadar farklı kalıcı süre seçenekleri bulunur.

danisma-hatt
            ico fb                ico twitter                ico ins
1000 sola karakterler